Girls AAU Teams List

Highlighted Yellow - TruHoopz Power 25 Members

Sports City U 17U

  1. Chance Gray (2022/Lakota West)
  2. Grace Vanslooten (2022/Notre Dame Academy)
  3. Cotie McMahon (2022/Centerville)
  4. Aubryanna Hall (2021/Wayne)
  5. Lanae Riley (2022/Archbishop Hoban)
  6. Skye Williams (2021/Pickerington Central)

Dayton Metro 17U

  1. Emma Hess (2021/Legacy Christian)
  2. Kathleen Ahner (2021/Legacy Christian)
  3. Emily Adams (2021/Bishop Fenwick)
  4. Ava Lickliter (2021/Carroll)
  5. Ashley Ballard (2021/Centerville)
  6. Rachel Crossman (Bishop Fenwick)

Team Ohio Coffee 17U

  1. Kenna Gray (2021/Bethel)
  2. Megan Leraas (2021/Carroll)
  3. Jordan Rogers (2021/Franklin)
  4. Ashleigh Mader (2021/Tippecanoe)
  5. Hailey Unger (2022/Arcanum)
  6. Lonna Heath (2022/Fairlawn)
  7. Dani Schipfer (2023/Mechanicsburg)
  8. Charlotte Ruble (2022/Carroll)

Ohio Elite Black 17U

  1. Kacee Baumhower (2021/Sylvania Northview)
  2. Quantaijah Huffman (2021/Trotwood-Madison)
  3. Naomi Johnson (2021/Gahanna-Lincoln)
  4. Anna Landing (2021/Beavercreek)
  5. Peyton Nation (2021/Springboro)
  6. Bailey Zerby (2021/Bellbrook)
  7. Chloe Peloquin (2022/Johnstown)

Cincinnati Angels 17U Elite

  1. Bella Ward (2022/Gahanna-Lincoln)
  2. Harley Paynter (2021/Boyd County)
  3. Madison Roshelle (2021/Princeton)
  4. Alexia Mobley (2022/Whitehall-Yearling)
  5. KK Bransford (2022/Mount Notre Dame)
  6. Jordan Hobbs (2021/Springboro)
  7. Laila Phelia (2021/Mount Notre Dame)
  8. Clarissa Craig (2021/Roger Bacon)
  9. Kylee Sheppard (2021/Roger Bacon)
  10. Dasia Turner (2021/Northmont)
  11. Jenna Batsch (2021/Loveland)
  12. Gabby Anderson (2022/Gahanna-Lincoln)

Ohio Elite 15U

  1. Riley Rismiller (2023/Coldwater)
  2. Raeven Raye-Redmond (2023/Trotwood-Madison)
  3. Margo Mattes (2023/Mason)
  4. Allie Stockton (2023/Sidney)
  5. Taylor Stanley (2023/Mount Notre Dame)
  6. Rylee Leonard (2023/Eastern Brown)
  7. Aria Cook (2023/Pickerington Central)
  8. Katie Murphy (2023/Wilmington)

Dayton Lady Hoopstars 15U White

  1. Lexee Brewer (2023/Sidney)
  2. Paige Frazier (2023/Monroe)
  3. Liv Thompson (2023/Preble Shawnee)
  4. Ellie Reed (2023/Valley View)
  5. Brooklynn Miltenberger (2023/Monroe)
  6. Campbell Jewell (2023/Preble Shawnee)
  7. Grace Grey (2023/Centerville)

Dayton Lady Hoopstars Premier 17U

  1. Ivy Wolf (2021/Minster)
  2. Dana Rose (2021/Fort Loramie)
  3. Janae Hoying (2021/Minster)
  4. Lauren Legate (2021/Valley View)
  5. Abby Dickson (2021/Valley View)
  6. Callie Hunt (2021/Trenton-Edgewood)
  7. Abby Carter (2021/Miamisburg)
  8. Delaney Eakins (2021/Miami Trace)
  9. Nicole Knippen (2021/Ottoville)

Dayton Lady Hoopstars 16U

  1. Ella Mescher (2022/Minster)
  2. Claire Henson (2022/Valley View)
  3. Anna Long (2022/Miamisburg)
  4. Maci Rhoades (2022/Beavercreek)
  5. Molly Scott (2022/Centerville)
  6. Caraline Kernan (2022/Archbishop Alter)
  7. Peyton Wells (2022/Springboro)
  8. Kendall Knisely (2022/Bellbrook)
  9. Jeleeya Smith (2022/Washington C.H.)

Dayton Lady Hoopstars 15U

  1. Sophie Huffman (2023/Wilmington)
  2. Kendal George (2023/Centerville)
  3. Lily Shepherd (2023/Eaton)
  4. Riley Hodson (2023/Valley View)
  5. Sami Bardonaro (2023/Vandalia-Butler)
  6. Chloe Glenn (2023/Ottawa Glandorf)
  7. Taylor Farris (2023/Northeastern-IN)
  8. Maci Chamberlin (2023/Winchester-IN)
  9. Gabrielle Russell (2023/Tecumseh)

Ohio Stars - Minnich 16U

  1. Katie Campbell (2022/Miami Valley)
  2. Mallory Gedeon (2022/Bellbrook)
  3. Alena Seaquist (2022/Dayton Christian)
  4. Kelley Griffin (2023/Bellbrook)
  5. Kenzie Chinn (2023/Tecumseh)
  6. Riley Steinbrunner (2022/Beavercreek)
  7. Megan Taylor (2022/Centerville)
  8. Mia Grillot (2022/Beavercreek)
  9. Izzy Laidly (2022/Centerville)
  10. Ciara Horney (2022/Cedarville)